Վերցված 6 միլիարդ դոլար վարկը ո՞նց եք մսխել. Ոսկան Սարգսյան
Լրագրող Ոսկան Սարգսյանի ֆեյսբուքյան գրառումը.
«Մսխել եք վերցված 6 միլիարդ դոլար վարկը
Նիկոլ Փաշինյանը խոստանում էր «նախկինների» արած թալանը կոպեկ առ կոպեկ, քյաբաբ առ քյաբաբ ետ բերել, հիմա հայտարարում է, որ հատիկ առ հատիկ է ետ բերում։ Ո՞նց է ետ բերում, որ նոր, «նիկոլական ռազլիվի» օլիգարխներ է աճեցնում, Հայաստանի պետական պարտքը կրկնապատկում։ 2018-ին Հայաստանի պետական պարտքը 6,92 միլիարդ դոլար է եղել, 2024-ին՝ 12,84 միլիարդ դոլար։ Որտե՞ղ, ո՞նց եք մսխել վարկ վերցված 6 միլիարդ դոլարը, եթե անցած գրեթե 7 տարում տնտեսական մեծ ծրագրեր չեք իրականացրել, կենսաթոշակները ընդամենը 3 հազար դրամով եք բարձրացրել, հարկերն ու տուրքերը մեծապես ավելացրել եք, հարկային վարչարարությունն ուժեղացրել, տնտեսվարողների ու քաղաքացիների կաշին եք քերթում հարկային տեռորով ու տուգանքներով։ Արցախ եք հանձնել, Հայաստանի սահմանամերձ տարածքներն եք հանձնել, սակայն անձնապես հարստացել եք, Երևանում տներ եք առել, բիզնեսների տեր դարձել։ Հաջորդ իշխանությունը պետք է ձեր արած թալանը ետ բերի՝ կոպեկ առ կոպեկ»: