Շարունակում են Հայաստանի ու Արցախի իրական շահերը արհամարհելով` զբաղվել տուրիզմով ու եվրաշարժությամբ. Տիգրան Քոչարյան
Մեդիափորձագետ Տիգրան Քոչարյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. «Ինձ շատ կներեք, որ ձեր տրամադրությունը փչացնում եմ, բայց Եվրոպայում Արցախի ու արցախահայության հարցը բարձրաձայնելն ու լուծումներ աղերսելը նույն արդյունավետությունն է ունենալու, ինչպես, օրինակ, ռագատկով Սու-30 խփելը։
Իհարկե տուրիզմի տեսանկյունից կամ աշխատանքի իմիտացիայից (ու դրա տակ փող քերելուց) շատ լավ ու հարմար պրոցես է, բայց ռեալ պոլիտիկում հարցերը հիմա քննարկվում են և լուծում են ստանում միայն երկու հյուսիսային երկրների մայրաքաղաքներում։
Ու այդ ուղղությամբ որևէ տեսանելի աշխատանք չի կատարվում, ավելին, կրկին հակառակ պրոցեսներ են գեներացվում, որը հավատացե՛ք, ոչ մի լավ բանի չեն բերելու։
ՈՉ ՄԵԿԻՆ
Քանի տարի է այդ մասին ասում եմ, աղաղակում եմ, բայց պնդաճակատի նման շարունակում են Հայաստանի ու Արցախի իրական շահերը արհամարհելով` զբաղվել տուրիզմով ու եվրաշարժությամբ։
Որովհետև կոմֆորտ է, շքեղ է ու փողաբեր»։