ՔՊ թեկնածուն գնաց քաղաքական ինքնասպանության ճանապարհով. Տիգրան Աբրահամյան
«Այն, որ Գյուրմրիի ընտրություններում հանդես եկող ՔՊ-ական թեկնածուն դասական փաշինյանական է, նրա գաղափարին, նկարագրին, քաղաքական վարքագծին հատուկ, դա որևէ մեկի համար, կարծում եմ, նորություն չէ»,-  այս մասին խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով երեկ հեռուստաբանավեճի ժամանակ Գյումրիի քաղաքապետի ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանի հայտարարությանը, թե «Ղարաբաղն այնքան վատ տեղ էր, որ գյումրեցիները փող էին տալիս այնտեղ չծառայելու համար»։
«Ուզում եմ հստակ արձանագրենք, որ Արցախը և Արցախի ՊԲ-ում ծառայությունը շատերիս համար եղել է հպարտություն, շատերս մեր ծառայությունն Արցախի ՊԲ-ում կատարել ենք պատվով և այսօր էլ այդ հիշողությունները դաջված են բոլորիս սրտում»,- նշեց նա։
Անդրադառնալով Գյումրու ընտրություններին մասնակցող ընդդիմադիր ուժերի գրասենյակներում, տներում խուզարկություններին, Աբրահամյանն ասաց. «Այն, ինչ երեկ տեղ ունեցավ Գյումրիում, անոնսը ստացել էր չորեքշաբթի Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատախանի ժամանակ, երբ Փաշինյանը խորհրդարանի ամբիոնից հանձնարարություն իջեցրեց իրավապահ համակարգին գործելու իր պատկերացումների շրջանակներում, իսկ սրա հիմքում ոչ թե օրենքն է, ոչ թե Սահմանադրությունը, այլ իշխող ուժի առաջնահերթությունները, որոնք արտահայտվում են ձերբակալությունների, ճնշումների քարոզչական անթույլատրելի միջոցների կիրառմամբ»։
Յոթնամյա ավեր. «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթը գրում է. Երեկ լրացավ ուղիղ 7 տարին այն օրից, երբ Նիկոլ Փաշինյանը 2018 թ. մարտի 31-ին սկսեց իր քայլարշավը Գյումրուց դեպի Երևան: Այդ քայլքն «ավարտվեց» 2018 թ. մայիսի 8-ով... Կա տեսակետ, որ հիմա էլ Գյումրուց պիտի սկսվի իշխանափոխությունը՝ Փաշինյանի...
Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Փաշինյանն առաջիկայում պատրաստվում է տեռոր եւ ռադիկալ փոփոխություններ անել իշխանական թիմում՝ ցույց տալով, որ դժգոհ է բոլորից եւ կատարում է իր նախընտրական «խոստումը»` որ եթե ՔՊ-ն չհաղթի, գլուխներ կթռչեն: Հույս ունի, որ ոմանց «զոհաբերելով»`...
Ինչ է ասել Փաշինյանը արցախցիների հանրահավաքի մասին․ «Իրավունք»