Ինչո՞ւ ԱԳ նախարարը չի եկել ԱԺ, սա վերաբերմո՞ւնք է․ Արմեն Գևորգյան
«Այդ ոլորտը երևի միակ ոլորտն է, որտեղ չենք կարող ասել, որ բավարարված ենք համագործակցությունամբ, դա վիզաների հեշտացման պայմանագրի ոչ լիակատար իրականացումն է, բողոքները բազմաթիվ են և չեն նվազում: Եվրամիության գործընկերները միշտ խուսափում են դեդլայներ, կոնկրետ թվեր նշելուց, բայց այստեղ կարող ենք դիտարկել այլ երկրների փորձը, որ նման գործընթացները տևում են 3-6 տարի»,- այս մասին Եվրոպական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց ԱԳ փոխնախարար Պարույր Հովհաննիսյանը՝ անդրադառնալով «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի հարցին՝ Ձեր գնահատականով ի՞նչ ակնկալիքներ կարող ենք ունենալ վիզաների ազատականացման առումով՝ ժամկետների մասով:
Պատգամավորը հետաքրքրվեց նաև, թե ինչու արտգործնախարարը չի մասնակցում քննարկումներին՝ հաշվի առնելով հանգամանքը, որ հենց ԱԳՆ-ն է ԵՄ-ի հետ համագործակցության կուրացիայի պատասխանատուն: